Переведення дачного (садового) будинку у житловий будинок

Порядок переведення дачних (садових) будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 №321, зі змінами, внесеними згідно з постановами Кабінету міністрів України № 420 від 14.06.2017; № 399 від 13.05.2020; № 881 від 18.08.2021.

Для переведення дачного (садового) будинку у жилий будинок необхідно подати заяву на адресу виконавчого комітету Запорізької міської ради, за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2021 №881, згідно з додатком.

До заяви додаються:

- копія документа, що підтверджує право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку (крім випадку, коли право власності на такий будинок зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);

- письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

- звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам, підписаний виконавцем окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, створений виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності у формі електронного документа з присвоєнням реєстраційного номера.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

У відповідності до рішення Запорізької міської ради від 31.10.2018 №25 виконавчий комітет Запорізької міської ради визначено уповноваженим органом щодо прийняття рішень про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Розгляд заяви про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні проводиться у відповідності до регламенту роботи виконавчого комітету Запорізької міської ради.

Заява на переведення  дачного чи садового будиночку у житловий будинок